Lazdininkai

Lazdininkų ežeras yra Švenčionių rajone. Ežeras patenką į saugomą Asvejos regioninio parko teritoriją ir yra jos Pietrytiniame kampe, nuo Asvejos ežero nutolęs apie 2 km Pietryčių kryptimi.

Ežeras yra ovalo formos, 0,6 ha ploto. Ežeras unikalus savo geologinėmis ir hidrologinėmis savybėmis. Į ežerą įteka upelis, atitekantis iš Kampuočio ežero, tačiau niekas neišteka – vanduo per laidų gruntą ežero pietuose filtruojasi į požeminius vandenis. Už 300 metrų piečiau ir apie 5 metrai žemiau ežero vandens lygio veržiasi keli šaltiniai, virstantys į upelį, kuris maitina dar piečiau esančius Gaigalio ir Pravalo ežerus. Nors ežero plotas labai nedidelis, vidutinis ežero gylis siekia 2,5 metro, o giliausa vieta – 5 metrus.

Ežero dugnas dumblėtas, pakrantės pelkėtos, tik šiaurinėje dalyje upelio įtekėjimo vietoje yra smėlėto kranto ir dugno lopinėlis. Atviro vandens sezono metu ši vieta yra patogiausia, kur galima žvejoti nuo kranto. Ežere gausenė vandens augalija ir beveik nėra nuskendusių medžių ir šiekštų, palyginus su Kampuočio ir Svirnelio ežerais.

Rūšinė įvairovė: lydekos, kuojos, lynai, raudės, ešeriai. Yra žinių, kad kažkada į ežerą buvo įleista karpių, kurių vieną kitą meškeriotojai vis dar pagauna. Visus pagautus karpius (tiek kiek leidžia mėgėjiškos žvejybos taisyklės) prašome pasiimti ir suvalgyti. Nors karpininkai yra linkę elgtis priešingai, remiantis moksliniais tyrimais ir klubo konstultuojančių mokslininkų rekomendacijomis karpių įveisimas tokio tipo ežeruose paspartina eutrofikaciją ir labai blogina kitų rūšių produktyvumą. Nepaisant labai mažo ploto ežere galima pagauti gana stambių lydekų, nes ežero sąlygos puikios joms veistis ir maitintis. Pagal žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos priemonių planą ežeras kiekvienais metais žuvinamas lydekomis (dydis – šiumetės).

Vieta žemėlapyje